Paskelbta

Cukrinio diabeto priemonių rinkinys

Cukrinio-diabeto-priemoniu-rinkinys-blue-1_murka.lt

Kraujo tyrimai, po kurių – pirmo tipo cukrinio diabeto diagnozė mūsų 3,5 metų berniukui. Pirmosios dienos ligoninėje, visiška nežinomybė ir pasimetimas. Bandymai priimti šią naujieną. Bandymai susitaikyti, kad jau nebebus taip, kaip buvo. Ieškojimai bet kokios informacijos apie cukrinio diabeto gydymo būdus, kontrolės ir priežiūros priemones.

Neabejojame, kad visi, kurie išgirdote pirmo tipo cukrinio diabeto diagnozę, taip pat susidūrėte su panašiais išgyvenimais. Kaip dabar atsimename, kai beveik prieš porą metų mūsų vaikui nustatė pirmojo tipo cukrinį diabetą, pasigedome viešai prieinamos ir lengvai suprantamos informacijos apie šią ligą. Ligoninėje gydytojai ir slaugytojai suteikė pagrindinių žinių apie cukrinį diabetą, apie tai, kas yra insulinas ir kaip jį naudoti, apie cukraus kraujyje matavimą, apie angliavandenių maiste skaičiavimą. Žinoma, už tai esame jiems tai labai dėkingi. Tačiau mums ypač trūko informacijos apie kitas cukrinio diabeto gydymo ir priežiūros priemones, kurios jau pačiomis pirmomis dienomis dar esant ligoninėje būtų labai palengvinusios gyvenimo su cukriniu diabetu pradžią.

Trumpiau tariant, neturėjome jokio supratimo ir žinių apie dar esančių visokių cukrinio diabeto gydymui ir priežiūrai skirtų priemonių. Jei ne organizacijos, kuri globoja pirmojo tipo cukriniu diabetu sergančius vaikus, atstovai, socialinių tinklų grupių nariai, kurie dalijasi įvairia informacija apie cukrinį diabetą ir viskuo, kas su juo susiję, tikrai būtų ilgokai užtrukę sužinoti, kad be diagnostinių juostelių yra ir kitų priemonių cukraus kiekiui kraujyje matuoti. Tai nuolatiniai gliukozės matuokliai, cukriniu diabetu sergančiųjų bendruomenėje dar vadinami sensoriais. Kad insulinui suleisti naudojami ne tik insulino penai, bet ir insulino pompos – tokie prietaisai, kurių pagalba į kūną nuolat tiekiamas insulinas ir nereikia kaskart durtis penu prireikus susileisti insulino.

Informacija apie įvairias cukrinio diabeto priemones mus pasiekė tik bėgant laikui ir tik mūsų pačių ieškojimų bei bandymų dėka, kurie tikrai užtruko ne vieną ir ne dvi dienas. Mums ne kartą teko nusivilti, nes ne visos priemonės pateisindavo mūsų lūkesčius. Bet dažniausiai atradimai ir bandymai pasitvirtindavo, ir kiekvienąkart apsidžiaugdavome galėdami dar labiau palengvinti mūsų berniuko gyvenimą su cukriniu diabetu. Todėl suprasdami, kaip gali būti sunku, kai gyvenimas kardinaliai pasikeičia, bei pasikliaudami mūsų pačių išgyvenimais ir patirtimi sudėjome cukrinio diabeto priemonių rinkinį.

Mūsų cukrinio diabeto priemonių rinkinį sudaro šios 3 priemonės: šaltkrepšis, diabeto apyrankė ir kineziologinis teipas.

Cukrinio-diabeto-priemoniu-rinkinys-camo-green-1_murka.lt
Cukrinio diabeto priemonių rinkinys | MURKA.LT

Šaltkrepšis

Izoterminis dėklas, termo dėklas, termo dėkliukas. Visi šie pavadinimai apibūdina specialų krepšį, kuriame pakankamai ilgą laiką gali būti palaikoma pastovi temperatūra, labai reikalinga insulinui ir kitiems vaistams.

Insulinas pasižymi ypatingu jautrumu žymiems temperatūrų pasikeitimas, karščiui ir šalčiui, todėl labai greitai gali prarasti savo veikliąsias savybes. Kad taip neatsitiktų ir insuliną būtų galima naudoti be jokių abejonių, ar jis tinkamas naudojimui, buvo sukurti cukriniu diabetu sergančiųjų poreikiams pritaikyti šaltkrepšiai.

Taigi, šie šaltkrepšiai atlieka dvi funkcijas. Pirma, jie padeda apsaugoti insuliną ir kitus vaistus nuo neigiamo temperatūros poveikio. Antra, priklausomai nuo pasirinkto dydžio, jie gali puikiai tarnauti ir kaip dėklai, kuriuose telpa reikalingos cukrinio diabeto priemonės, pradedant gliukomačiu ir adatėlėmis penui bei baigiant gliukoze.

Apie tai, kodėl turėtume saugoti insuliną ir kitus vaistus nuo temperatūros pokyčių ir kaip tai padaryti, mūsų tinklaraščio įraše Karštis kenkia ne tik savijautai, bet ir vaistams: kaip apsaugoti juos nuo perkaitimo?

O šiame tinklaraščio įraše rašome apie tai, kaip pasirinkti jūsų poreikius labiausiai atitinkantį šaltkrepšį ir dėklą cukrinio diabeto priemonėms Tinkamiausias dėklas vaikui cukrinio diabeto priemonėms laikyti. Kaip jį išsirinkti?

Šaltkrepšius rasite čia: Šaltkrepšiai ir termo dėklai

Diabeto apyrankė

Cukrinis diabetas nėra ir negali būti tai, ką reikėtų slėpti nuo kitų žmonių. Ši liga pavojinga dar ir tuo, kad iš šono nėra akivaizdžiai pastebima, o tam tikros organizmo būsenos, kilusios dėl cukrinio diabeto, gali būti netgi supainiotos su kitų sveikatos sutrikimų požymiais.

Taigi labai svarbu, kad sergantieji cukriniu diabetu, nesvarbu, ar pirmojo, ar antrojo tipo, pasirūpintų cukrinio diabeto indentifikavimo apyrankėmis. Ypač svarbu, kad cukrinio diabeto identifikavimo apyrankę nešiotų vaikai, kuriems diagnozuotas pirmojo tipo cukrinis diabetas.

Kodėl diabeto apyrankėmis? Pirmiausia, dėl to, kad praktikoje taip susiklostę, jog pirmąją medicininę pagalbą teikiantis greitosios medicinos pagalbos personalas yra apmokytas pirmiausia patikrinti, ar žmogus segi kokią nors identifikavimo apyrankę ant riešo ar kaklo. Antra, esant tokioms situacijoms, kai žmogus negali kalbėti ar kitais būdais paaiškinti aplinkiniams, kaip jam padėti, apyrankė bus būtent tas aksesuaras, kurį bus lengviausia pastebėti ir sužinoti apie tai, kad žmogus serga cukriniu diabetu.

Apie tai, kodėl turėtų išnykti  visos abejonės, ar  cukrinio diabeto identifikavimo apyrankė turėtų būti nešiojama, mūsų tinklaraščio įraše Identifikavimo apyrankė. Kuo ji svarbi sergančiajam cukriniu diabetu?

O diabeto apyrankes rasite čia: Identifikavimo ir kitos diabeto apyrankės

Kineziologinis teipas

Kineziologiniai teipai ir kinezioteipai – lipnios juostos, kurios taikant specialią teipavimo metodiką naudojamos reabilitacijoje ir sporto medicinoje, norint sutvirtinti bei stabilizuoti raumenis ir sąnarius, sumažinti skausmą ir uždegimą, pagerinti kraujo ir limfos pratekėjimą po oda.

Atrodo, jog ši priemonė visiškai nesusijusi su cukriniu diabetu ir kyla klausimų, kuo ji galėtų būti naudinga. Tačiau jau keletą pastarųjų metų kineziologiniai teipai visame pasaulyje cukriniu diabetu sergančiųjų naudojami kaip puiki priemonė sensorių papildomai apsaugai (apie tai daugiau kitame MURKA.LT tinklaraščio įraše).

Būtent dėl tokių savybių, kaip galimybė temptis ir prisitaikyti prie įvairių kūno formų, atsparumas vandeniui, kineziologiniai teipai yra puiki priemonė, skirta sensoriams stipriau pritvirtinti prie kūno ir apsaugoti juos nuo vandens.

Dar vienas kinezioteipų panaudojimo būdas, kurį sau prisitaikėme, – tai papildomas kateterių tvirtinimas. Kadangi mūsų vaikas nešioja insulino pompą, o kateterius leidžia įdėti tik į užpakaliuko viršutinę dalį, kateteriai yra linkę greičiau išsijudinti. Kineziologinis teipas mums tapo išsigelbėjimu – kai ant kateterio pradėjome klijuoti kineziologinį teipą, nuo tada nei vienas kateteris neišsijudina ir tarnauja jam skirtą laiką.

Kineziologinius teipus surasite čia: Kineziologiniai teipai

 

Šis cukrinio diabeto priemonių rinkinys – tai priemonės, kurias be jokių abejonių rekomenduotume kiekvienam susirgusiam pirmo tipo cukriniu diabetu, tiek vaikui, tiek suaugusiam. Mums visos šios priemonės būtų buvusios labai naudingos nuo pat pirmosios cukrinio diabeto diagnozės dienos. Tačiau mums jas pavyko įsigyti tik po kurio laiko ir tik po nemažų paieškų siekiant atrasti tokias priemones, kurios pasižymėtų ne tik kokybe, bet ir palengvintų gyvenimą su cukriniu diabetu.

P.S. Nuotraukose esantys cukrinio diabeto priemonių rinkiniai – tai mūsų sukurti pavyzdiniai variantai. Jūs galite rinktis įvairias priemones, modelius, dydžius, spalvas ir susidėti tokį rinkinį, kuris labiausiai atitiktų jūsų poreikius ir norus. Be to, rinkinį visada galite pasipildyti ir kitomis priemonėmis bei aksesuarais, esančiais MURKA.LT. O mes visada pasiruošę jums patarti ir padėti išsirinkti. Nedvejokite ir susisiekite su mumis!

Dalintis:
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *