Paskelbta

5 požymiai, įspėjantys apie 1 tipo cukrinį diabetą

5 pozymiai, ispejantys apie 1 tipo cukrini diabeta | MURKA.LT

1 tipo cukrinis diabetas – liga, kuria dažniausiai susergama vaikystėje arba jaunesniame amžiuje. Ši liga pasireiškia tuo, kad žmogaus organizmo imuninė sistema imasi naikinti ir dažnai visiškai sunaikina kasos ląsteles, gaminančias hormoną insuliną. Šis hormoans žmogui yra reikalingas tam, kad kraujyje esantis cukrus (gliukozė) būtų tinkamai pasisavinamas ląstelių, kurioms tas cukrus yra reikalingas kaip statybinė medžiaga. Kai žmogaus organizme nebelieka kasos ląstelių, gaminančių insuliną, arba tų ląstelių yra likę taip mažai, kad jos tiesiog nebegali pagaminti užtektinai insulino, jog kraujyje esantis cukrus būtų pasisavintas ląstelių, tada cukraus kiekis kraujyje ima didėti. Didelis cukraus kiekis kraujyje sukelia įvairių organų – akių, širdies, inkstų, pažeidimus, ir net mirtį.

1 tipo cukrinis diabetas, deja, vis dar nėra išgydomas. Tačiau nuolatinė cukrinio diabeto priežiūra arba, moksliškai vadinama, insulino terapija, kai žmogaus hormonas insulinas yra pakeičiamas dirbtiniu insulinu, kuris nuolatos leidžiamas į kūną, padeda gyventi visavertį gyvenimą. Svarbu, kad 1 tipo cukrinis diabetas būtų pastebėtas ir diagnozuotas kaip įmanoma greičiau. Todėl būtina žinoti dažniausiai pasireiškiančius 5 požymius, įspėjančius apie 1 tipo cukrinį diabetą.

1. TROŠKULYS

Nuolat jaučiamas troškulys. Atsigėrus vandens vis vien norisi gerti ir, atrodo, kad niekas negali numalšinti troškulio.

2. DAŽNAS ŠLAPINIMASIS

Dažnai ir gausiai šlapinamasi, ypač naktį. Vaikams tai gali pasireikšti ir tuo, kad vaikai ima šlapintis į lovą.

3. NUOVARGIS

Jaučiamas nuovargis ir silpnumas, atrodo, kad trūksta miego.

4. SVORIO KRITIMAS

Krenta svoris, kuris gali kristi ir žymiai, ir nelabai nežymiai. Vaikams tai gali pasireikšti, kaip nepakankamu svorio priaugimu.

5. PADIDĖJĘS CUKRAUS KIEKIS KRAUJYJE

Patikrinus kraujyje esantį cukraus kiekį, kad ir su gliukozės kiekio kraujyje matuokliu, nustatoma, kad cukraus kiekis kraujyje yra daugiau nei 11,0 mmol/l (milimolių litre). Kai, tuo tarpu, sveiko žmogaus normalus cukraus kiekis kraujyje svyruoja tarp 4,1 ir 5,6 mmol/l.

PASTEBĖJUS ŠIUOS POŽYMIUS BŪTINA NEDELSIANT KREIPTIS Į GYDYTOJĄ!

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į šiuos, nors ir rečiau pasitaikančius, požymius, nes jie taip pat gali signalizuoti apie 1 tipo cukrinį diabetą:

  • Sunku sutelkti dėmesį
  • Vėmimas ir pilvo skausmai
  • Vidurių užkietėjimas
  • Dažnos infekcijos
  • Odos niežėjimas
  • Prakaitavimas miego metu

Pastebėtina, kad mažesniems vaikams, iki 2 metų amžiaus, šie požymiai pasireiškia ne taip akivaizdžiai kaip didesniesm vaikams ir suaugusiems. Taigi, jei jaučiatės prastai bei pastebite ir šiuos požymius, reikėtų nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją ir prašyti atlikti gliukozės tolerancijos testą.

Informaciniai šaltiniai:
http://www.heart.lt/pagrindinis_meniu/rizikos_veiksniai/diabetas/3925
https://www.diabetes.ie/living-with-diabetes/living-type-1/signs-and-symptoms-type-1-diabetes
http://www.santaroszinios.lt/blog/vaiku-diabetas-atmeskime-mitus-ir-pripazinkime-tikrove

Atsakomybės apribojimas.
MURKA.LT elektroninėje parduotuvėje pateikiama informacija nepakeičia gydytojo konsultacijos. Visais savo sveikatos klausimais tarkitės su savo gydytoju!
Dalintis:
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *