Paskelbta

5 požymiai, įspėjantys apie 1 tipo cukrinį diabetą

5 pozymiai, ispejantys apie 1 tipo cukrini diabeta | MURKA.LT

1 tipo cukrinis diabetas – liga, kuria dažniausiai susergama vaikystėje arba jaunesniame amžiuje. Ši liga pasireiškia tuo, kad žmogaus organizmo imuninė sistema imasi naikinti ir dažnai visiškai sunaikina kasos ląsteles, gaminančias hormoną insuliną. Šis hormoans žmogui yra reikalingas tam, kad kraujyje esantis cukrus (gliukozė) būtų tinkamai pasisavinamas ląstelių, kurioms tas cukrus yra reikalingas kaip statybinė medžiaga. Kai žmogaus organizme nebelieka kasos ląstelių, gaminančių insuliną, arba tų ląstelių yra likę taip mažai, kad jos tiesiog nebegali pagaminti užtektinai insulino, jog kraujyje esantis cukrus būtų pasisavintas ląstelių, tada cukraus kiekis kraujyje ima didėti. Didelis cukraus kiekis kraujyje sukelia įvairių organų – akių, širdies, inkstų, pažeidimus, ir net mirtį.

1 tipo cukrinis diabetas, deja, vis dar nėra išgydomas. Tačiau nuolatinė cukrinio diabeto priežiūra arba, moksliškai vadinama, insulino terapija, kai žmogaus hormonas insulinas yra pakeičiamas dirbtiniu insulinu, kuris nuolatos leidžiamas į kūną, padeda gyventi visavertį gyvenimą. Svarbu, kad 1 tipo cukrinis diabetas būtų pastebėtas ir diagnozuotas kaip įmanoma greičiau. Todėl būtina žinoti dažniausiai pasireiškiančius 5 požymius, įspėjančius apie 1 tipo cukrinį diabetą.

Skaityti toliau: 5 požymiai, įspėjantys apie 1 tipo cukrinį diabetą

Paskelbta

Drabužiai su integruotomis kišenėmis insulino pompų naudotojams

Drabužiai su specialiomis integruotomis kišenėmis – patogiam ir saugiam insulino pompos nešiojimui, cukrinio diabeto priemonių ir kitų reikalingų asmeninių daiktų laikymui. Šiuos ypatingus drabužius sukūrė 1 tipo cukriniu diabetu serganti Anna, kuri ieškojo būdų kaip kasdien patogiai ir saugiai nešioti insulino pompą. Kviečiame susipažinti su Anna ir sužinoti insulino drabužių sukūrimo istoriją čia annaps.se.

Šių drabužių kišenės pritaikytos įvairiausiems insulino pompų modeliams – Medtronic, Accu-chek, Dana. Į šių drabužių kišenes taip pat galima dėti ir kitas cukrinio diabeto priemones, prietaisus, asmeninius daiktus ir mobilųjį telefoną. Kišenės į drabužius integruotos taip, kad insulino pompa ir kiti daiktai neiškristų bei netrukdytų judėti, sportuoti, miegoti ir užsiimti bet kokia kita veikla.

Skaityti toliau: Drabužiai su integruotomis kišenėmis insulino pompų naudotojams

Paskelbta

Cukrinio diabeto priemonių rinkinys

Cukrinio-diabeto-priemoniu-rinkinys-blue-1_murka.lt

Kraujo tyrimai, po kurių – pirmo tipo cukrinio diabeto diagnozė mūsų 3,5 metų berniukui. Pirmosios dienos ligoninėje, visiška nežinomybė ir pasimetimas. Bandymai priimti šią naujieną. Bandymai susitaikyti, kad jau nebebus taip, kaip buvo. Ieškojimai bet kokios informacijos apie cukrinio diabeto gydymo būdus, kontrolės ir priežiūros priemones.

Neabejojame, kad visi, kurie išgirdote pirmo tipo cukrinio diabeto diagnozę, taip pat susidūrėte su panašiais išgyvenimais. Kaip dabar atsimename, kai beveik prieš porą metų mūsų vaikui nustatė pirmojo tipo cukrinį diabetą, pasigedome viešai prieinamos ir lengvai suprantamos informacijos apie šią ligą. Ligoninėje gydytojai ir slaugytojai suteikė pagrindinių žinių apie cukrinį diabetą, apie tai, kas yra insulinas ir kaip jį naudoti, apie cukraus kraujyje matavimą, apie angliavandenių maiste skaičiavimą. Žinoma, už tai esame jiems tai labai dėkingi. Tačiau mums ypač trūko informacijos apie kitas cukrinio diabeto gydymo ir priežiūros priemones, kurios jau pačiomis pirmomis dienomis dar esant ligoninėje būtų labai palengvinusios gyvenimo su cukriniu diabetu pradžią.

Skaityti toliau: Cukrinio diabeto priemonių rinkinys

Paskelbta

Karštis kenkia ne tik savijautai, bet ir vaistams: kaip apsaugoti juos nuo perkaitimo?

vaistai karstis murka.lt

Dėl didėjančios vidutinės oro temperatūros kiekvienais metais vasaros Lietuvoje tampa vis karštesnės. Karštis stipriai veikia ne tik žmogaus savijautą, bet taip pat daro neigiamą poveikį vaistams ir jų veikliosioms medžiagoms. Į tai būtina atkreipti dėmesį ir imtis priemonių, kad vaistai būtų apsaugoti nuo karščio.

Skaityti toliau: Karštis kenkia ne tik savijautai, bet ir vaistams: kaip apsaugoti juos nuo perkaitimo?

Paskelbta

Identifikavimo apyrankė. Kuo ji svarbi sergančiajam cukriniu diabetu?

Diabeto-identifikavimo-apyranke-murka.lt

Kiekvienas žmogus, kurio gyvenimas glaudžiai susietas su cukriniu diabetu, ar tai būtų 1-ojo ar 2-ojo tipo cukrinis diabetas, turėtų nuolatos segėti identifikavimo apyrankę. Cukrinis diabetas, nors ir gerai kontroliuojamas ir atidžiai prižiūrimas, vis dėl to yra nenuspėjama liga, kuri dažnai sukelia įvairių organizmo būsenų ir komplikacijų dėl cukraus kiekio kitimo kraujyje.

Cukrinio diabeto identifikavimo apyrankė ypač svarbi tiems, kurie naudoja insuliną ir kitus vaistus, galinčius mažinti cukraus kiekį kraujyje. Hipoglikemija, kai cukraus kiekis kraujyje žymiai sumažėja, ir kitos organizmo būsenos, iššauktos cukrinio diabeto, gali ištikti bet kuriuo metu, kai mažiausiai to tikimasi. Todėl, jeigu tokiais atvejais negalėsite padėti sau pats ar suteikti būtinos informacijos žmonėms, teikiantiems pagalbą jums, identifikavimo apyrankė gali tapti vieninteliu informacijos šaltiniu apie tai, kad jums diagnozuotas cukrinis diabetas.

Skaityti toliau: Identifikavimo apyrankė. Kuo ji svarbi sergančiajam cukriniu diabetu?

Paskelbta

Dovanų idėjos cukrinukui

Dovanu-idejos-cukrinukui-murka.lt

Artėjant gražiausioms metų šventėms vis dažniau imame dairytis dovanų. Nesvarbu, ruošiamės jas dovanoti mažiems ar dideliems, bet visada stengiamės įteikti ką nors ypatingo. Kartais gali kilti sunkumų ieškant dovanos šeimos nariui ar draugui, sergančiam cukriniu diabetu, todėl nusprendėme jums padėti ir į vieną vietą sudėti dovanų idėjas cukrinukui. Tikimės, kad mūsų idėjos jums labai pagelbės šventinių dovanų paieškose!

Skaityti toliau: Dovanų idėjos cukrinukui

Paskelbta

Tinkamiausias dėklas vaikui cukrinio diabeto priemonėms laikyti. Kaip jį išsirinkti?

izoterminiai-deklai-elite-bags-robot-circus-2-murka.lt

Diagnozė cukrinis diabetas vaikui neretai tampa labai jį varginančiu dalyku. Vaikas ne tik turi dažnai patirti skausmą ir diskomfortą, jam draudžiamas ar ribojamas tam tikras maistas, o kartais ir tam tikri užsiėmimai ir veikla, bet taip pat vaikas dar ir įpareigojamas nuolat prižiūrėti diabetą ir rūpintis, kad jo diabeto priežiūrai reikalingos priemonės visada būtų lengvai ir greitai randamos. O jei tų priemonių laikymui naudojamas vaikui nepatogus ir nepatinkantis dėklas ar dar koks nors kitas daiktas, cukrinis diabetas vaikui gali tapti dar didesne našta.

Nors mūsų berniukui dar tik 4-eri metai, jis jau turi savo tvirtą nuomonę ir pats priima sprendimus, aišku, dažnai su mūsų pagalba 🙂 Savo nuomonę jis pareiškė ir kai rinkomės dėklus, kuriuose būtų laikomos jo cukrinio diabeto priemonės. Prisipažinsime, nuo diagnozės pradžios per beveik metus laiko pakeistas ir išbandytas ne vienas dėklas, kol galiausiai pavyko atrasti tokius, kurie ne tik patiktų mūsų berniukui, bet ir tenkintų mūsų poreikius. Dabar mūsų berniuko diabeto priežiūros priemonėms laikyti paskirti net keli dėklai.

Skaityti toliau: Tinkamiausias dėklas vaikui cukrinio diabeto priemonėms laikyti. Kaip jį išsirinkti?

Paskelbta

Cukrinis diabetas – kas tai?

Cukrinis-diabetas-murka.lt

Kai mūsų berniukui buvo diagnozuotas 1 tipo cukrinis diabetas, vienas pirmų ir dažniausiai pasikartojančių klausimų, kurį išgirdome iš aplinkinių ir netgi iš artimiausių žmonių, – tai jau turbūt per daug saldainių valgė, kad susirgo diabetu?

Iš pradžių buvo pikta ir skaudu išgirdus tokį klausimą, bet geriau pagalvojus, mes ir patys iki diagnozės dienos nežinojome, kas tai yra 1 tipo cukrinis diabetas, kas ir kodėl juo suserga, kaip jis gydomas. Šiek tiek žinių turėjome apie 2 tipo cukrinį diabetą, kaip apie vyresnių žmonių ligą, kurios atsiradimą lemia netinkama mityba, antsvoris, bet tuo mūsų žinojimas čia ir baigėsi.

Skaityti toliau: Cukrinis diabetas – kas tai?